Skip to Content

Türkmenistan Uçak Kiralama

PLURES AIR

Plures'in sunduğu her hizmet gibi Türkmenistan özel jet uçak kiralama hizmeti ile de seyahatinizde, en yakın yol arkadaşınız olacaktır.

Türkmenistan Türkçenin en saf haliyle konuşulduğu, kadınların rengarenk kıyafetler giydiği, tertemiz sokakları, müzeleri, tarihi yapıları ve kendine has kültürüyle mutlaka görülmesi gereken bir ülkedir. Coğrafyasının yüzde doksanı çöllerle kaplıdır. Buna rağmen şehirlerinde tamamen yeşillik hakimdir. İklimi kuru olduğu için soğuk fazla hissedilmez, dolayısıyla senenin her döneminde ziyaret etmek için uygun bir ülkedir. Türkmenistan'ın en çok ziyaret edilme sebeplerinden biri, başkenti olan Aşkabad'tır. İsmini Arapçada aşk ve Farsçada kent anlamına gelen sözcüklerin birleşiminden alan kent, özellikle tertemiz havası ve tertemiz sokaklarıyla dikkat çekiyor. Türk müteahhitlerinin de çalışmalarıyla beraber yapılan yeni binalar ve anıtlar da bembeyaz mermerlerle kaplanmıştır. Düzenli ve iç açıcı bir duruş sergileyen, modern görünümlü bu yapılar şehre, masallardan fırlamış bir görüntü vermesini sağlıyor.

Türkiye'de Türkmenistan özel uçak kiralama hizmeti almanın en güvenilir yolu Plures Air ailesini tercih etmektir. Türkmenistan halkı oldukça cana yakın ve samimidir. Özellikle de Türkiye'den gelen misafirlere karşı kendilerini çok yakın hissederler. Bazı aileler özel olarak aldıkları izin belgesiyle, turist gruplarını kendi evlerinde ağırlıyorlar. Zarif halk danslarına ve şarkılarına yemek yerken danslarla da eşlik edebiliyorsunuz. Türkmenistan halkında evli olan kadınlar başını bağlıyor. Yani bizim sıklıkla kullandığımız başı bağlı deyimi de buradan geliyor. Ayrıca Türkmenistan kendine has bayramlarıyla da dikkat çekicidir. Kavun, halı, buğday gibi isimlerde bir sürü bayram düzenleniyor. Türkmenistan'ın diğer önemli şehirlerinden biri olan Merv ise UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki yerini almasını sağlayan önemli tarihi yapılara sahiptir.

Türkmenistan özel uçak kiralama hizmeti için en ekonomik avantajlardan yararlanmak veya uçuşlar hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişime geçin.

7/24 Kalkışa Hazırız!
PLURES AIR