Skip to Content

Libya Uçak Kiralama

PLURES AIR

Plures Libya merkezli özel uçuşları ile bilinen bir firmadır. 7 Gün 24 saat özel jet, hava ambulansı uçağı kiralama hizmetleri veriyoruz. Özel uçak kiralama şirketimiz, uzun yıllara dayanan deneyimi ile grup ve spor organizasyonları ve iş gezilerinde kaliteli hizmet, uçuş güvenliği ve konusunda uzman firma arayan herkesin ilk tercihidir. Tarifeli uçakların gitmediği ya da çeşitli nedenlerle gidilemeyen yerlere firmamız 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Libya'ya tarih boyunca sırasıyla Fenikeliler, Kartacalılar, Büyük İskender'in orduları, Ptolemaus Hanedanı, Romalılar, Arap-İslam İmparatorluğu ile Osmanlılar hakim olmuşlardır.

Libya 1951 yılında bağımsızlığını kazandı. 1969 yılında bir darbeyle iş başına gelen Muammer Kaddafi, ülkenin adını, Libya Sosyalist Halk Cemahiriyesi olarak değiştirdi ve ülkeyi 2011'e dek yönetti. 2011'deki iç savaşta Muammer Kaddafi'nin öldürülmesinden sonra yönetim değişti ve 2013'te Libya Devleti adını aldı.

Libya çok büyük bir yüzölçümüne sahiptir ancak ülkenin tamamına yakını kıyılarda yaşar. Başkenti Trablus olan Libya'nın başlıca şehirleri; Trablus, Bingazi ve El Bayda'dır. Ülkenin büyük bir kısmının çöl olması bu ülkede tarımı olanaksız hale getirmiştir. Oldukça genç bir nüfusa sahip olan Libya'da Araplar, Berberiler ve Türkler yaşamaktadır. Ülkede Arapça ve Berberice konuşulmaktadır. Dünyanın en güzel çölü olarak adlandırılan Fizan, Libya'dadır. ( Hani uzaklığın simgesi olan ve" Fizan'a kadar yolun var" deyiminde kullandığımız yer.) Tarihi ve doğal güzellikleriyle Libya mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. "Sahra'nın Mücevheri" adını alan Gıdamis kenti de bunlardan biridir.

7/24 Libya Merkezli Özel Uçak Kiralama Hizmeti

Plures özel uçak kiralama şirketi ortak tarihimiz olan Libya için de 7/24 hizmetinizdedir.

7/24 Kalkışa Hazırız!
PLURES AIR