Skip to Content

Kuzey Kore Uçak Kiralama

PLURES AIR

Plures, uçak kiralama hizmeti veren seçkin bir kuruluştur. Kuzey Kore merkezli siyasi geziler ya da iş gezileri, film, klip çekimleri ya da spor organizasyonları gibi çok çeşitli nedenlerle özel uçuş gerektiğinde konforunuzu düşünerek hazırlanmış uçaklarımız ve deneyimli personelimizle hizmetinizdeyiz. Firmamız artık Kuzey Kore için de hizmet vermektedir.

KUZEY KORE ÖZEL UÇAK HİZMETİ

Kuzey Kore, sadece dost bir ülke değil, akrabalık bağlarıyla da bağlı olduğumuz "kardeş" bir ülkedir aynı zamanda. Kore 5000 yıla uzanan geçmişiyle dünyada ilk kurulan uygarlıklardan birine ev sahipliği yapmıştır. Efsaneye göre, MÖ 2333 yılında mitolojik kahraman Dan Gun ilk Kore imparatorluğunu kurmuştur. 1948 yılında Güney ve Kuzey Kore olarak bölünmüş ve 1950-1953 yılları arasında gerçekleşen Kore Savaşı'ndan sonra bu ayrılık kökleşmiştir.

Dağlık bir ülke olan Kuzey Kore'de geçim büyük ölçüde madencilik ve sanayiye dayanmaktadır. Özellikle kışları çok sert geçen bir iklime sahip olmasına rağmen, tarım da ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Nüfusun büyük bir bölümü sanayi kesimlerinde çalıştığı için bu bölgelerde nüfus yoğunlaşmıştır. Başkenti Pyangyang olan Kuzey Kore'de Pyonxuyang, Hambung ve Songzin önemli şehirlerdendir.

Anadili Korece olan Kuzey Kore'de, Budizm ve Konfüçyanizm öğretileri ( dinleri) vardır. Taoizm ve Şamanizm de bu ülkede görülen inançlardandır.

Sosyalist bir rejimle yönetilmekte olan Kuzey Kore'de, Demiryolu ve suyolu taşımacılığı önemli ölçüde gelişmiştir.Japon Denizi ve Sarı Deniz tarafından çevrelendiğinden, ülkede büyük bir deniz filosuyla dört büyük liman vardır. Havayolu ulaşımı kısıtlıdır. Ülkenin en büyük havaalanı Pyongyang Sunan Havalanıdır. Yiyecek kültürünü büyük ölçüde bakliyat ve deniz ürünleri oluşturur.

Kuzey Kore' de, UNESCO tarafından "Dünya Mirası" olarak seçilmiş tarihi eserlerin sayısı da oldukça fazladır. Jongmyo Türbesi bunlardan ilkidir. Türbe Joseon Hanedanı kraliyet ailesinin atalarının ruhuna adanmıştır. Bir diğeri, "Erdem Sarayı" diye de bilinen Changdeokgung, ayrıca Buddha Land tapınağı Bulguksa, Hainsa bölgesinde büyük bir tapınak olan Tripitaka Koreana ve Haeinsa. ayrıca Hwaseong Kalesi, Goguryeo Mezarlar Kompleksi bunlardan birkaçıdır.

Plures uçak kiralama şirketi Kuzey Kore'ye yapacağınız seyahatlerde de sizin yanınızda ve bir telefon kadar uzağınızdadır.

7/24 Kalkışa Hazırız!
PLURES AIR