Skip to Content

Şirketimiz 7 gün 24 saat aralıksız olarak hava ambulansı ve tıbbi tahliye hizmetleri vermektedir. Tüm dünya havaalanlarından hizmetimiz için talepte bulunabilirsiniz.

Plures, 7/24 yurt içi ve yurt dışı hava ambulansı hizmeti veren özel bir havacılık firmasıdır. Tek gidiş ve gidiş - dönüş şeklinde hizmet talep edebilirsiniz. Acil ihtiyaçlarınız için mobil destek hattımızı istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Destek hattımız 7 gün 24 saat hizmet vermekte ve ücretsiz bilgi desteği sağlamaktadır.

Jet Hava Ambulansı Kiralama

Jet ambulans uçaklar sayesinde zamanın kullanımı en doğru şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden de acil olarak bir hastanın taşınması gerektiğinde güvenli ve tıbbi uygunluğu ile jet ambulans uçakları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

jet-hava-ambulansı

Kiralama Fiyatları

Sunduğumuz hizmetten ödün vermeden hava ambulans fiyat tablomuzu minimum düzeyde belirlemekteyiz. Amacımız hastanıza gereken özeni göstermek ve tüm uçuşlarda tedbiri en üst seviyede tutmaktır. Ambulans uçuşlarında esas olan hastanın sağlığını güvence altına almak olduğu için, gerekli donanım ve tecrübe ile uzmana doktor, hemşire ve tıp malzemeleri uçuşumuzun vazgeçilmez parçaları olacağını bilmelisiniz.

Neden Hava Ambulansı

Zamanın sizin için paha biçilemez olduğunu biliyoruz. Bu yüzden hızlı bir servis sağlıyoruz. Yolcunun tüm isteklerini sağlayıp, 7/24 servisimizle sizin hizmetinizde olduğumuzu kanıtlıyoruz. Profesyonel takım arkadaşlarımız, deneyim ve bilgiyle size güvenli uçuşu sağlıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

1.Hava ambulansında neler mevcuttur?

Gerekli tüm tıbbi ekipman ve hastanın rahat uçmasını sağlayacak makineler ile birlikte hastanın sağlığını inceleme altında tutacak bir doktor. Uçağın büyüklüğüne göre uçağın içinde bir oda da bulunabilir.

2. Hava ambulansının görüntüsü nasıldır?

Genel olarak kısa ya da orta menzilli jet uçaklar gibidir. Uçağın içinde bir hasta odasını andıracak bir yapı vardır. (Yatak, sedye vb)

3. Bir hava ambulansı kiralama maliyet fiyatları nedir?

Kiralama bedeli uçağın hacmine, bulunan personel sayısına ve rotaya göre değişkenlik gösterir. Önceden de belirttiğimiz gibi hizmet amacımızı en üst düzeyde gerçekleştirmek amacıyla bütçenize en uygun uçak ambulansı bulmanız artık çok kolay.

hava-ambulansı-kiralama-fiyatları

4. Kiralama fiyatını etkileyen etkenler nelerdir?

Genellikle kiralama bedelini etkileyen en önemli faktör rota ve hastanın sağlık durumudur. Ayrıca uçuşu gerçekleştirmek için gereken zaman dilimi ( uçuş zaman planlaması yapılması önemlidir.), gerekli uçuş mürettebatı (pediatrist veya uzman doktor) ve gereken ekipman (örneğin; yeni doğan bebekler için kuvöz) fiyat aralığının değişmesine neden olmaktadır.

5. Hava ambulansının maliyeti sigorta tarafından karşılanır mı?

Bu konuyu sigorta firmanızla konuşmanız gerekmektedir.

6. Kiralamak için hangi bilgilere gerek duymalıyım?

Yapmanız gereken tek şey 7/24 hizmetinizde olan çalışanlarımızı aramak ve istediğiniz uçuş ayrıntılarını bize iletmenizdir. Kiralamak için gerekli olacak detaylar şu şekildedir:

- Yaş, cinsiyet ve hastanın durumu,

- Tahliyenin gerçekleşeği şehir ve gidilecek şehir havaalanları,

- Son tıbbi raporun fotokopisi,

- Hastaya refakatçi olacak kişi sayısı,

- Doktorunuzun adı ve telefon numarası.

Fiyat teklifini alır almaz yapmanız gereken faturayı onaylayıp, ödemeyi yapmak ve diğer işlemleri bize bırakmanız olacaktır.

7. Kiralama işlemi ne kadar zamanımı alır?

Plures hizmetleri tam zamanlı çalışmaktadır. Uçuşu 4 - 12 saat arasında size sağlayabilmekteyiz. Fatura onaylanır onaylanmaz uçuş yaklaşık 12 saat içinde gerçekleşecektir.

plures-hava-ambulansı
Hava Ambulansı Tarihçesi

Türkiye'de ilk olarak askeri kurumlar için kullanılmaya başlanmıştır. Devlet yapılanması oluşmadan önce, hava ambulanslarının temeli özel sektör bünyesinde atıldığı gibi, devlete bağlı sağlık kuruluşları da son yıllarda bu konudaki çalışmalarını arttırmıştır. Ankara'da başlatılan bu hizmet 17 ile kadar genişletmiştir. Hali hazırda 19 uçak ambulansı ile hizmet veren devlet kuruluşları, bu alandaki ihtiyacı karşılayamadığından, özel sektörde hizmet veren kuruluşlar ön plana çıkmıştır.

Hava ambulansı Türkiye için önemli bir sağlık hizmeti olduğu gibi, özellikle sağlık kuruluşlarının tam teçhizatlı olmadığı küçük illerde, bu eksiklik hastaların hayatını doğrudan etkileyen bir niteliğe sahiptir. Bu nedenle Türkiye içerisinde özel sektöre ihtiyaç duyulan alanlardan biridir. Hastanın bulunduğu ildeki sağlık kuruluşunda, doğru müdahalenin yetersizlikler nedeniyle yapılamaması ölümlere yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra yaralanma ya da afet gibi durumlarda da Türkiye için büyük önem arz etmektedir. Müdahalenin doğru ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için özel sektörde hizmet veren kuruluşlar arasında, Türkiye'nin her iline hızlı ve güvenli bir şekilde hasta taşıyabilecek altyapıya sahip olan ve uluslararası olarak da çalışan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketlerin başında gelen Plures, jet hava ambulansı alanında uluslararası standartlara sahip olmakla birlikte, Türkiye'de sağlık hizmetlerinin bu alanda ilerlemesine öncülük etmektedir.

istanbul hava ambulansı

İstanbul Atatürk Havalimanı

Özel uçak ambulansı kiralama, ülkemizde nüfusun en yoğun olduğu İstanbul'da yapıldığı gibi, il dışından ya da yurt dışından getirilecek hastalar sıklıkla İstanbul'daki sağlık kuruluşlarına aktarılmaktadır. Bu hizmetimizde İstanbul Atatürk Havalimanı iniş ya da kalkış merkezli olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Plures şirketi tarafından sunulan bu hizmette, hastanın durumu genellikle acil olduğu için hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet verilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sivil Havacılık Terminali tercih edilmektedir.

özel hava ambulansı

Özel Hava Ambulansı Kiralama

Ciddi yaralanma, kaza, astım krizleri, kalp krizi gibi durumlarda özel kiralama yapılabildiği gibi, nakil durumlarında da talepte bulunabilirsiniz. Özellikle hastanın güvenli ve hızlı bir şekilde taşınması önem arz ettiğinden, hava ambulansları bu alanda büyük bir öneme sahiptir. 20 milyona yaklaşan nüfusu ile Türkiye'nin bu alandaki en aktif şehri olan İstanbul'da Atatürk Havalimanı içerisine yapılan tahliyeler sıklıkla gerçekleşmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Türkiye'de uçak iniş-kalkış trafiğinin en fazla olduğu havalimanlarının başında gelen Sabiha Gökçen'den kalkan ambulans uçaklar Türkiye'nin her iline hizmet verebilmektedir. 2 Saat gibi kısa zaman diliminde İstanbul Sabiha Gökçen'den yapılan tahliyelerimiz gibi, bu şekilde Türkiye'nin her bölgesine ortalama olarak iki saatte hasta taşıma işlemi gerçekleştirilebilmekteyiz. Uzman uçuş kadrosu, sağlık görevlileri ve hava ambulansı içerisinde sahip olduğu ekipmanları ile hayati önem taşıyan durumlarda da tereddütsüz şekilde hizmete hazır olan Plures Air, İstanbul özel hava ambulansı kiralama hizmetleri ile gerçekleştiği durumlarda güvenli bir şekilde hizmet vermektedir.

7/24 Kalkışa Hazırız!
PLURES AIR